Pracusiowe wypłacone

W lipcu informowałam Was o tym, że Urząd Pracy w Nysie postanowił zmotywować bezrobotnych do szukania pracy premią za to, że bezrobotny sam sobie pracę znajdzie. Kilka takich osób się znalazło, a pracusiowe zostało wypłacone.

Urząd w Nysie dość precyzyjnie określił kto może zgłosić się po pieniądze oraz jakie warunki trzeba spełnić, by dodatkowe 2000 zł brutto otrzymać. (informacje te, znajdziecie w poprzednim wpisie na ten temat). Teraz – po kilku miesiącach funkcjonowania programu okazało się, że do otrzymania funduszy zakwalifikowało się 9 osób. Urząd Pracy miał fundusze na 50 osób – zatem jeszcze sporo może się o dotacje starać, Urząd Pracy nie kończy bowiem projektu.

W Nysie bezrobotnych – jak podaje Wyborcza – jest 8,6 tys. osób. Nie każdy oczywiście spełnia kryteria. Czy 9 osób które mają pracę warte jest 18.000 zł brutto z naszych podatków? Jeśli utrzymają posadę przez przynajmniej dodatkowych kilka miesięcy to na pewno. Ważne w tym wszystkim jest to, że osoby te znalazły prace samodzielnie – czyli podjęły trud powrotu na rynek pracy nie „nękane” przez Urząd Pracy, a zachęcone.

Co sądzicie o tego typu „nagrodach”?