Pracownik baru ma ubierać się przyzwoicie !

W ramach walki z przestępczością, rząd chiński chce wprowadzić nowe przepisy dotyczące między innymi … zalecanego ubrania pracowników lokali rozrywkowych i night klubów. Od 1 listopada, kelnerki, barmanki i cała reszta obsługi pracująca w barach disco, karaoke i innych miejscach służących rozrywce, będą musiały ubierać się skromnie, a wszelkie kuse wdzianka będą niedozwolone. W Niemczech policjantki dostają biustonosze, w Chinach worki pokutne?

Przepisy, są elementem polityki mającej na celu zmniejszenie przestępczości w zakresie prostytucji i narkotyków. Poza ustaleniami dotyczącymi stroju, nowe rezolucje wymagają też od właścicieli pubów wstawienia transparentnych szyb w tzw. Private rooms, czyli do tej pory całkowicie odosobnionych pomieszczeniach w lokalach, w których chińscy biznesmani zwykli byli załatwiać niektóre ze swoich interesów. Jak się okazało, pokoje te często służyły nie tylko celom biznesowym, ale również pozwalały na zawieranie „kontraktów handlowych” w bardziej przyjaznej biznesowo atmosferze, w towarzystwie prostytutek i narkotyków.
Wstawienie szyb nie pozwoli na potajemne zabawy z narkotykami, a ustalenia dotyczące stroju kelnerek zapewnią pełną rozpoznawalność obsługi od prostytutek, co do tej pory bywało utrudnione.

Dla pekińskich kelnerek nowe przepisy zapewne oznaczają większe bezpieczeństwo, ale być może również, mniej sowite napiwki.

źródło: reuters.com