Pracownicy mobilni na topie

Jeśli chcesz być konkurencyjny na rynku pracy, musisz umieć poruszać się w świecie technologicznych nowości i być w stanie pracować z wykorzystaniem technologii mobilnych. Szacuje się, że w 2013 roku, pracowników mobilnych będzie 1,2 mld, czyli 35% pracowników.

Pracownik mobilny to osoba, która pracuje w biurze, poza biurem oraz w domu, korzystając z narzędzi umożliwiających komunikację i zarządzanie danymi na odległość. Taki system pracy pozwala efektywnie pracować niezależnie od tego, gdzie aktualnie znajduje się pracownik oraz wykorzystywać każdą dowolną chwilę na pracę bez strat. Jednocześnie, pracownik mobilny ma większe możliwości elastycznego sterowania swoim czasem pracy  oraz swoimi zasobami.

Obecnie, najwięcej pracowników mobilnych jest w Japonii i USA. Docelowo, według przewidywań przeprowadzonych przez firmę IDC – Worldwide Mobile Worker Population 2009-2013 Forecast, najwięcej pracowników mobilnych ma być w krajach Azjatyckich oraz Pacyfiku. Do 2013 roku, kraje Europejskie maja zwiększyć zatrudnienie pracowników mobilnych (w sumie mają oni stanowić 50,3% wszystkich pracowników).

Jak widać warto inwestować w rozwój umiejętności związanych z wykorzystaniem technologii mobilnych aby zwiększyć docelowo swoją konkurencyjność na rynku pracy.