Pracownicy IKEA na rowerach

W jaki sposób firmy nagradzają swoich pracowników? Nie tylko przez organizowanie imprez integracyjnych czy wręczanie dorocznych premii, ale również przez nagrody rzeczowe. W tym roku, firma IKEA swoim pracownikom w ramach nagrody za osiągnięcie dobrych wyników finansowych sprezentuje…rowery. 1600 pracowników będzie mogło – holenderskim wzorem– dojeżdżać do pracy w bardziej ekologiczny i zdrowszy sposób.

Prezent dla pracowników to nie tylko uznanie ich wkładu w rozwój firmy, ale również kolejna proekologiczna inicjatywa, którą podejmuje firma chcąc kształtować wizerunek firmy przyjaznej dla środowiska. Dojazd rowerem do pracy ma jednak aspekt nie tylko ekologiczny, ale jest korzystny dla pracowników również w aspekcie utrzymywania dobrej kondycji i oszczędności finansowych na benzynie lub bilecie miesięcznym.
Chodzą słuchy, że IKEA zamierza również namawiać do jazdy na rowerze swoich klientów którzy w zamian za wykorzystanie tego ekologicznego środka transportu mieliby otrzymywać rabaty lub zniżki w sklepowej restauracji.

źródło: zielonemigdaly.pl