Pracodawca w oczach pracownika

Kolejny polski serwis, którego zadaniem była ocena pracodawców przez użytkowników przestał istnieć. Była to już kolejna próba stworzenia bezpiecznej dla użytkowników platformy, na której mogli oni wyrażać swoją opinię na temat warunków pracy w danej firmie. Niestety, tak jak poprzednie serwisy, tak i serwis ocenpracodawce.pl musiał zostać zamknięty. Jak piszą twórcy serwisu – głównie przez wzgląd na ataki ze strony pracodawców. Cóż…prawda w oczy kole?

Dla osób rozpoczynających pracę w danej firmie, dużo ważniejsze niż zapewnienia działu HR o świetnych warunkach rozwoju, są opinie osób które rzeczywiście w firmie pracują na podobnych stanowiskach. Taka potrzeba stworzyła pierwsze serwisy, na których użytkownicy mogli swobodnie wypowiadać się na temat rzeczywistych warunków pracy w danej firmie.
Jak nietrudno się domyśleć, były opinie pozytywne, były tez negatywne.

Do tej pory w Polsce, powstało około 7’miu serwisów poświęconych warunkom pracy w danej firmie, z możliwością dodawania opinii od użytkowników. Aby zachować anonimowość serwisy z reguły nie wymagały logowania i ujawniania danych.
Okazuje się pracodawcy widząc więc niepochlebną na swój temat opinie, straszyli twórców serwisu rozpoczęciem postępowania prawnego.
Fakt, że tego typu serwisy, przez brak możliwości weryfikacji opinii, stają się polem do nadużyć, lecz zamiast się bronić atakując, być może pracodawcy zwróciliby większą uwagę na to na co rzeczywiście skarżą się pracownicy.
Na serwisie ocenpracodawce.pl nie ma już dostępu do opinii pracowników, ale warto wspomnieć że o niektórych firmach z czołówki, pojawiły się rzeczywiście pochlebne opinie. Obecnie, z możliwości oceny pracodawcy korzystać jeszcze mogą pracownicy firm z branży IT, na serwisie eoe.pl

źródło: ocenpracodawce.pl