Praca w Straży Miejskiej święci triumfy popularności

Dziwiło Was 587 kandydatów do pracy na stanowisku referenta ds. administracyjnych w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska? Nie tylko praca za biurkiem w ramach budżetowego etatu cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W Wielkopolsce o etaty w Straży Miejskiej stara prawie 500 chętnych.

W Poznaniu wolnych jest 27 wakatów w Straży Miejskiej. Chętnych na nie jest 497 osób, co daje konkurencję w postaci 18 osób na miejsce. Wynagrodzenie w postaci 1400 zł (brutto) nie odstrasza chętnych do pracy. Wynagrodzenie strażników regulują rozporządzenia Rady Ministrów o wynagrodzeniu pracowników samorządowych – poza pensją, strażnik może liczyć na dodatki funkcyjne, a wraz ze stażem pracy i awansami, rośnie wynagrodzenie.

Skąd takie zainteresowanie pracą w Straży Miejskiej? Powodem ma być wstrzymanie naboru do wojska (i oczywiście ogólne bezrobocie). Co ciekawe, jeszcze dwa lata temu strażnicy miejscy z Poznania uciekali z pracy na potęgę – w 2007 roku, w ciągu czterech pierwszych miesięcy roku, zwolniło się 20 strażników. Teraz praca Strażnika znów jest w cenie. Podobnie wygląda sytuacja z wakatami w policji – codziennie o pracę w poznańskiej policji pyta kilku – kilkunastu chętnych.

fot.:arekkolek/Flickr.com