Praca Przyjazna Rodzicom – nowa opcja dla bezrobotnych rodziców

Decyzja o posiadaniu dziecka nie jest w dzisiejszych czasach prosta. Mimo licznych akcji typu „Firma przyjazna mamie” nadal wiele kobiet po urodzeniu dziecka boryka się z trudnością powrotu na rynek pracy. Ojcowie – mimo możliwości skorzystania z urlopu „tacierzyńskiego” niechętnie się nań udają. Akcja Praca Przyjazna Rodzicom, ma pomóc wrócić przynajmniej części rodzicom na aktywny rynek pracy.

Projekt adresowany jest do bezrobotnych rodziców (obu płci), którzy chcą wrócić na rynek pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dziecka. W ramach projektu, uczestnicy będą się szkolić w dwóch zawodach – przedstawiciela handlowego lub managera projektu.

Akcja wprawdzie przeznaczona jest jedynie dla rodziców zameldowanych w województwie małopolskim, ale może niedługo za ciosem pójdą i inne województwa? To co w projekcie jest najciekawsze to fakt, iż organizatorzy na czas trwania projektu zapewniają bezpłatną opiekę nad dziećmi.

Aby wziąć udział w projekcie trzeba być bezrobotnym i nieaktywnym zawodowo rodzicem, posiadającym wyuczony zawód. Aplikacje można składać do 15 kwietnia. Więcej informacji na stronie centrumrodziców.org