Praca w audycie i księgowości tylko dla ładnych?

makeupChcesz pracować w księgowości, audycie, firmie konsultingowej lub doradztwie prawnym? Według dziennikarki Lucy Kellaway z Financial Times, aby dostać pracę w tym obszarze musisz mieć urodę powyżej średniej.

To, że ładnym łatwiej dostać pracę i do tego zarabiają nieco więcej niż ci brzydcy, wiemy nie od dziś. Okazuje się jednak, że w niektórych branżach, ci mniej atrakcyjni są na tyle mocno dyskryminowani, że na pracę w ogóle nie mogą liczyć.

Z analizy, którą przeprowadziła Lucy Kellaway wynika, że w bankowości, finansach, audycie i firmach prawnych nie pracują już osoby przeciętne z wyglądu. Praktycznie każdy pracownik jest – z punktu widzenia atrakcyjności fizycznej – powyżej średniej. Każda twarz pracownika, musi być „przyjemna dla oka” i wzbudzać zaufanie, dlatego odrzuca się na rekrutacji osoby mniej atrakcyjne.

Na dyskryminację „brzydkich” można się zżymać, ale rzeczywistość jest jaka jest. Chcesz dostać pracę w finansach? Lepiej się nie tylko dobrze ubierz, ale również odwiedź fryzjera, manicurzystkę, zrzuć nadwagę i popraw co tylko możesz w swoim wyglądzie.