Poszukuję pracy biurowej – wykreśl to zdanie z Listu Motywacyjnego

rp_multitasking.jpgJestem zainteresowana pracą biurową – to zdanie często pojawia się w listach motywacyjnych oraz w trakcie rozmów kwalifikacyjnych. Jeśli zdarza ci się go używać, lepiej je zastąp innym stwierdzeniem, jeśli nie chcesz stworzyć wrażenia, że marzy ci się praca, w której nic nie będziesz musieć robić.

Pojęcie pracy biurowej, jest w naszym języku oraz wyobrażeniu powiązane z pracą w urzędzie, przy komputerze i biurku. I nie byłoby w tym nic złego (taka jest przecież rzeczywistość pracy biurowej), jakby nie to, że stereotyp pracy w biurze, to jednocześnie kawka, ploteczki i marnowanie czasu. W efekcie, kandydat, który podkreśla swoje zainteresowanie takim charakterem pracy, bywa postrzegany, jako osoba chcąca wykonywać proste czynności, bez przemęczania się i najchętniej jedynie przez połowę dnia, po to, by druga część dnia móc poświęcić na plotkowanie i kawusie.

W opinii wielu osób zajmujących się rekrutacją pracowników, osoba która otwarcie mówi o tym, że poszukuje pracy biurowej może zatem być postrzegana jako osoba leniwa i nie chcąca się przemęczać – a takich pracowników, pracodawcy nie chcą zatrudniać.