Popcorn zamiast kawy?

Jak się obudzić rano w pracy? Kawą? Yerba Mate? A może popcornem? Dobrze przeczytaliście – w USA można kupić specjalny, nasączany kofeiną popcorn. Budzić ma tak dobrze jak kawa. Pytanie jeszcze jak smakuje.

Każde opakowanie popcornu zawiera tyle kofeiny ile filiżanka mocnej, czarnej kawy. Może więc obudzić równie skutecznie jak mała czarna. Za pomocą takiej przekąski łączymy w jednym i śniadanie i kawę, choć być może popcorn na śniadanie nie jest pomysłem najzdrowszym. Kawa w płynnej postaci jest też zdecydowanie mniej tucząca niż popcorn. Jeśli jednak nie lubicie smaku kawy, a za to przepadacie za dziwactwami kulinarnymi, to popcorn można zamówić przez Amazon. Cena za sześciopak – 24$.

Niezależnie od tego, czy macie ochotę na kukurydzę z kofeiną czy nie, zwróćcie uwagę w jaki sposób młode małżeństwo z USA znalazło swoją niszę na rynku. Wymyślając popcorn z kofeiną stworzyli sobie tym samym miejsce pracy, a sztucznie wykreowana potrzeba na pobudzającą przekąskę sprawiła, że ich BioFuel Popcorn sprzedawany jest w kilkunastu sklepach on-line w USA i na świecie. Może warto, zamiast marnowania czasu, zastanowić się nad tym, co można takiego wymyślić, co da się sprzedać i samemu przez to stworzyć sobie miejsce pracy?