Pizza i piwo na święto pracy

Dziś Święto Pracy – wolne dla tych, którzy pracę mają i bolesna „przypominajka” dla tych, którzy są na bezrobociu. Takim właśnie osobom postanowił pomóc emeryt z Triestu, który wydaje dziś dla 100 bezrobotnych osób przyjęcie – mimo tego iż sam emeryturę ma niewielką.

W ramach imprezy, na 100 osób które odpowiedziały na ogłoszenie zamieszczone w lokalnej prasie, czekać będzie darmowa pizza i piwo – za wszystko płaci emeryt, który swoja dotacją chce pomóc osobom , które w ostatnim czasie straciły pracę. Oczywiście, jednorazowy obiad nie rozwiąże ich problemów, ale jest miłym gestem, który wesprze ich na duchu.
Giovanni De Lazzari – 71-letni emeryt, który swoją emeryturę przeznacza na uczczenie Święta Pracy uważa, że jego wsparcie pozwoli osobom, które w ostatnim czasie utraciły pracę oderwać się na chwilę od myślenia o tym, że sytuacja na rynku pracy jest trudna.

Gest na pewno jest miły – tylko czy to na pewno emeryt powinien fundować takie imprezy, a nie państwo, które nie jest do końca w stanie zadbać o swoich obywateli? Jak uważacie?

źródło:money.pl