Osobliwe zawody. Opiekun kruków

Opieka nad zwierzętami – podejmowana w różnej formie (czy to testera psiej karmy, czy psiego fryzjera), często stanowi kanwę naszych opowieści o osobliwych i nietypowych zawodach. Do galerii dołącza dziś Derrick Coyle z Londynu, który pracuje jako opiekun kruków w Tower of London.

Czym zajmuje się opiekun kruków? Dba o ich odżywianie, zdrowie, wypuszcza ptaki z klatek, w których śpią w nocy i ..rozmawia z nimi. Derrick musi dbać o zdrowie ptaków, bowiem stara legenda głosi że jeśli kruków zabraknie w Tower of London, to upadnie Królestwo Brytyjskie. Zgodnie z dekretem Karola II stale na wieży musi mieszkać 6 dorosłych kruków.

Praca Derricka nie jest, wbrew pozorom, prosta. Trudno porozumieć się z dzikim krukiem i sprawdzić czy nic go nie boli. poza tym, Derric musi zarówno budzić, jak i usypiać kruki, co sprawia że zaczyna pracę o 5.00 rano, a kończy nierzadko po 21.00. Ile można zarobić opiekując się krukami? Derric zarabia 21 tys. £, ale tak naprawdę w pracy tej nie chodzi o pieniądze, ale zamiłowanie do ptaków oraz wierność królewskim tradycjom. Jest to niezwykle prestiżowe stanowisko – w końcu na świecie jest prawdopodobnie tylko jeden opiekun kruków.

źródło: bbc.co.uk