Ogłoszenie rekrutacyjne na zakonnika!

Widzieliście kiedyś ogłoszenie rekrutacyjne, które oferowałoby pracę zakonnika? Takie ogłoszenie ukazało się w jednym z head hunterskich szwajcarskich serwisów rekrutacyjnych „Alpha”. Jest skierowane do bankowców, a twórcami ogłoszenia są kapucyni.

Zakonnicy są przekonani, że uświadamianie społeczeństwa w zakresie tego jak wygląda naprawdę obecne życie w zakonie, może przełożyć się na wzrost powołań do zakonu. Dlatego też, zdecydowali się na taką dość nietypową akcję werbunkową, opartą na zbliżonej do znanej nam ze świeckiej pracy rekrutacji. W ogłoszeniu ujęto „korzyści z zatrudnienia” (uwolnienie się od rutyny stosunków damsko – męskich oraz odpoczynek od gonitwy za pieniądzem) oraz przywileje życia zakonnego. Są też „kryteria zatrudnienia” (wiek 25-35 lat, brak zobowiązań, katolickie wyznanie).

Kapucyni przekonują do siebie nie tylko bankowców, ale również specjalistów ds. PR, dziennikarzy, prawników i nauczycieli. Jeśli akcja odniesie skutek, zamierzają przygotować większą kampanię rekrutacyjną, skierowaną również do innych sektorów gospodarki.

Oczywiście, aby stać się pełnoprawnym zakonnikiem, konieczne jest przejście okresu próbnego. W tym przypadku wynosi on jednak nie trzy miesiące, a trzy lata.

Co sądzicie o takim wykorzystaniu serwisów rekrutacyjnych?

fot.:© Jacek Jasinski – Fotolia.com