Nietypowe zarobkowanie. Życie sprzedane na e-Bay’u

Jeszcze nie tak dawno śledziliśmy nietypową aukcję Ian’a Ushera, który sprzedawał swoje życie na e-Bay’u. Ten dość dziwaczny sposób zarobkowania spotkał się z wieloma sprzecznymi opiniami internautów. Niektórzy gratulowali mu odwagi, inni potępiali ten postępek. Okazuje się jednak, że Ian znalazł naśladowcę. Swoje życie wystawił również David Piper – brytyjski, dość ekscentryczny milioner.

Sprzedaż swojego życia na aukcji to dość nietypowy sposób zarobkowania. Prekursorem był John Freyer, który w 2001 roku również wystawił na aukcje wszystkie swoje rzeczy. Nie osiągnął za nie wysokiej kwoty i aukcja przeszła bez większego echa. Kolejnym eksperymentatorem był 44 letni Ian Usher z Australii, który po bolesnym rozstaniu po 12 latach małżeństwa ze swoją żoną Laurą, aby móc rozpocząć całe swoje życie od nowa, postanowił sprzedać swoje dotychczasowe życie na aukcji internetowej. Aukcja została już zakończona, a szczęśliwy nabywca kupił życie Ian’a za 380,286$.

W ramach wylicytowanej ceny, nabywca otrzymał dom Ian’a, jego samochód, motocykl, rower, skuter wodny, całą garderobę a nawet pracę oraz przyjaciół. Usher nie był zadowolony z osiągniętego wyniku finansowego, spodziewał się że dla internautów, jego życie będzie więcej warte. Niemniej jednak słowo się rzekło i Ian zamierza za zarobione na aukcji pieniądze rozpocząć poszukiwania nowego celu życiowego.
Ian nie dorzucił jednak do puli przyjaciół ani obecnej pracy. Ian pracował w sklepie jako sprzedawca dywanów. Ciekawe czy nowy „Ian Usher” przypadnie do gustu pracodawcy ? Trzeba przyznać że to dość śmiały i jednocześnie ryzykowny krok. Co w sytuacji kiedy czyjeś życie okazuje się warte tyle co paczka chipsów?

David Piper, brytyjski hotelarz również postanowił znaleźć szczęście po przez pozbycie się większości swojego majątku na aukcji. Do 11 sierpnia licytować można dwa hotele Davida, wraz z jego dwoma Bentleyami, kolekcją obrazów i tytułem „Lord of the Manor of Warleigh”. Wartość majątku szacowana jest na 6 mln £. Na razie cena za życie Davida osiągnęła 1,3 mln. Czekamy na końcową cenę za cudze życie.

źródło: reuters.com