Nie masz pomysłu na zawód? Zostań wróżbitą

Według najnowszej „Klasyfikacji zawodów i specjalności”, zawód wróżki to nie jakieś hokus-pokus bazujące na wierze klientów w zabobon i prekognicję, lecz regularny zawód który może być wykonywany przez osobę o odpowiednich uzdolnieniach. Minister Jolanta Fedak, w tracie wywiadu dla RMF FM dodała że nie widzi powodów by zawód wróżbity skreślać z listy zawodów, skoro wróżbici płacą podatki i nie jest to zawód niemoralny. Najwyraźniej moralność jest pojęciem niezwykle relatywnym. Może wróżki zaczną być regularnie zatrudniane przy rekrutacji?

Warto rzucić okiem, jak opisano zarówno zadania zawodowe wróżki. Należy do nich „przepowiadanie przyszłości i ujawnianie przeszłości„. Proponujemy więc zwolnić archeologów i część historyków – nie ma sensu wydawać pieniędzy na naukowe badania, skoro można zatrudnić wróżki.

Oburzeni faktem włączenia do listy zawodów wróżki i radiestety naukowcy wystosowali do Jolanty Fedak „List otwarty w obronie rozumu”. Zebrano kilkaset podpisów – teraz czekamy na ruch ministerstwa.
Ciekawą propozycję wystosował prof. Łukasz Turski z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Zdaniem profesora, skoro wróżbita może ujawniać przeszłość, warto zatrudnić kilku w IPN.

źródło: dziennik.pl