Nie chcemy aroganckich Amerykanów! Mówią Amerykanie

Nie tylko w Polsce zdarzają się ogłoszenia o pracę, które noszą znamiona dyskryminacji – takie ogłoszenia zdarzają się również w USA. Ostatnio głośna sprawa w tym obszarze, to ogłoszenie zamieszczone przez firmę Exelon. Wywołało ono jednak poruszenie nie tyle ze względów dyskryminacyjnych, ale dlatego że dyskryminuje nie mniejszość, a większość – czyli Amerykanów.

W ogłoszeniu pojawiła się adnotacja, że firma nie życzy sobie zgłoszeń od „aroganckich Amerykanów”. Teoretycznie, ogłoszenie miało sens, bowiem zatrudniona osoba miała odpowiadać za kontakty z klientem z Chin, co wymaga niezwykłego taktu i szacunku dla odmienności kulturowej, z której nie słynie „typowy” Amerykanin. Treść ogłoszenia nie przypadła jednak do gustu Amerykanom, którzy poczuli się potraktowani przedmiotowo i dyskryminowani. Ciekawe, ile pozwów czeka już na Exelona.

Jak widać, budują treść ogłoszenia rekrutacyjnego trzeba bardzo uważać. A potem się dziwimy, że ogłoszenia SA takie suche i pozbawione rzeczywistych wymagań pracodawcy…

źródło:foxnews.com