Najstarsza kelnerka świata ma 88 lat

Wydawałoby się, że kelnerstwo to praca dla młodych. Okazuje się jednak, że równie dobrze może to być ciekawa praca dla osób na emeryturze. Rosie Donaghey, potwierdza tezę, że praca którą lubisz może utrzymać Cię w formie przez długi czas. Rosie jest prawdopodobnie najstarszą kelnerką na świecie. Ma 88 lat !

Rosie pracuje w restauracji Wicked Wolf w Nowym Jorku. Twierdzi że nie pracuje dla pieniędzy ani dla podrywu, ale dla … pochlebstw, które codziennie słyszy od zadowolonych klientów. Część z nich przychodzi specjalnie do restauracji by poznać najstarszą kelnerkę świata. Podobno klienci uwielbiają Rosie zarówno za jej wewnętrzne ciepło i pogodę ducha, jak i za dość cięty język.

Zatrudnianie osób starszych w gastronomii jakiś czas temu wprowadził McDonald, który cierpiał na niedobór pracowników. Okazało się, że są to pracownicy sumienni (choć od Rosie z reguły młodsi i tak o jakieś 30 lat). W Krakowie zaś w legendarnej kawiarni Vis a vis, przez bywalców nazywanej Zwisem, nadal pracuje legenda polskiego kelnerstwa – Pani Krysia, która o krakowskiej Bohemie wie wszystko i każdego klienta przyjmie z należytą atencją.

źródło: savvysugar.com