Gdzie najlepiej pracować w Polsce? Ochnik, Jotun i Microsoft

WinningPo raz kolejny Instytut Great Place to Work ogłosił zwycięzców konkursu Najlepsze Miejsc a Pracy Polska 2015. Gdzie zatem warto złożyć CV?
Jeśli interesuje cię mała firma – to liderem w tej kategorii został Jotun Polska Sp. z o.o. – polski oddział holenderskiej firmy zajmującej się dystrybucją i sprzedażą farb i rozpuszczalników. W kategorii firma średnia – do 500 pracowników – zwyciężył Ochnik Sp z o.o., a firm dużych, powyżej 500 osób – Microsoft Sp z o.o.

Ogólnie, z badania wynika, że jesteśmy dość zadowolonym z pracy narodem. Aż 82% badanych zgodziło się ze stwierdzeniem „biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy”. (w 2009 roku uważało tak tylko 68% badanych).

Wśród firm, które wzięły udział w badaniu 90% cieszy się opinią uczciwej wśród pracowników, 85% pracowników czuje się traktowanych po partnersku a 79% ma poczucie, że firma widzi w nich ludzi. Co ciekawe, wśród wyróżnionych przez kapitułę konkursu firm, większość to firmy z branży IT – w kategorii firm dużych, poza zwycięzcą, jest ich jeszcze 3 na 7 wyróżnionych, a w kategorii do 500 pracowników -3 (na 9 wyróżnionych). Ten wynik nie dziwi – w firmach IT płaci się dobrze, a wysokość wynagrodzenia niewątpliwie wpływa na zadowolenie pracowników.

Oczywiście pamiętajmy, że wyniki te obejmują jedynie miejsca zgłoszone do konkursu, a firmy pełne niezadowolonych pracowników, raczej nie decydowały się na wydatek związany z udziałem w konkursie, w którym i tak nie miałyby szans wygrać.

źródło:.greatplacetowork.pl