Na co marnuje czas pracownik zdalny?

Praca zdalna nie jest jeszcze w naszym kraju zbyt popularna, choć coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie, które pozwala zarówno zatrudnić osoby, które z różnych przyczyn nie mogą stawiać się w biurze, jak i umożliwia bardziej elastyczne gospodarowanie czasem, a dla pracodawcy jest formą obniżenia kosztów. Zachowanie efektywności pracy w domowym zaciszu nie jest jednak dla pracowników proste – spora ilość rozpraszaczy sprawia, że marnują oni wiele czasu. Co najczęściej rozprasza pracowników zdalnych?

Z badań amerykańskich (my jeszcze wciąż mamy zarówno za mało pracowników zdalnych jak i nieco za mało firm badawczych, by temat zgłębiać), wynika, że największym rozpraszaczem pracowników zdalnych są … prace domowe – rozpraszają one 31% pracowników zdalnych. Co poza tym?

Wychodzi na to, że aby być produktywnym pracownikiem zdalnym pasowałoby wychodzić z laptopem do kawiarni obok, albo wyrzucić telewizor (co polecam niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy), zamiast psa kupić rybki akwariowe, dzieci oddać do przedszkola i jeździć na zakupy raz w tygodniu, robiąc zapasy na cały tydzień.