Miasta, do których chętnie się przenosimy za pracą

Czy jesteśmy otwarci na relokację, jeśli w ślad za nią idzie lepsza praca? Specjaliści i managerowie są. Mówią o tym najnowsze badania Antal International „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”. Jakie miasta cieszą się największą popularnością?

¾ specjalistów i managerów zmieniłoby pracę, jeśli otrzymaliby bardziej korzystną ofertę. Największe czynniki zmiany pracy to lepsze wynagrodzenie (istotne dla 71,4% badanych), bardziej odpowiadający styl zarządzania (40%) i wyższy stopień odpowiedzialności (32%). Najchętniej przenosimy się za pracą w obrębie kraju, choć 8% badanych zmieniłoby miejsce zamieszkania dla pracy tylko wtedy, jeśli byłaby to praca za granicą.

Gdzie najchętniej przenieślibyśmy się za pracą?

Największą popularnością cieszy się Wrocław. Byłby atrakcyjny dla ponad połowy (52,5%) badanych. Na drugim miejscu jest- o dziwo – Kraków (45,2%). O dziwo dlatego, że wynagrodzenia w Małopolsce nie należą do najwyższych. Stolica, znalazła się dopiero na trzecim miejscu (43%).

Z innych miast, które bywają rozważane jako miejsca na relokację wymienić warto :

Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się zaś Radom, Kielce i Białystok (niektóre miasta – np. Rzeszów czy Tarnów nie zostały uwzględnione w badaniach).

A czy dla was miałoby znaczenie miasto do którego mielibyście się przeprowadzać? Pamiętajcie, aby w przypadku relokacji, wziąć pod uwagę koszty życia w danym mieście.

źródło:news.antal.com