Listopad dobrym okresem na zmianę pracy?

Zastanawiasz się ile jeszcze wytrzymasz w obecnym miejscu zatrudnienia? Może warto rozważyć wysłanie kilku CV już teraz – w końcu jesienią pojawia się sporo ofert, a grudzień i styczeń nieszczególnie sprzyjają zmianie pracy.

Powakacyjnym odpoczynku i w wielu firmach letniej stagnacji, jesienią zaczyna się praca na całego – to wywołuje większy stres u pracowników i nasila objawy wypalenia – zwłaszcza jeśli urlop, który mieliśmy nie był zbyt długi i nie pozwolił na pełny odpoczynek. Jeśli dodamy do tego zmianę pogody, krótsze dni i ochłodzenie, które na większość z nas wpływa niekorzystnie odbierając nam energię do pracy, zaczynamy odczuwać znużenie obecnym miejscem pracy. W efekcie większa ilość pracowników,niż w pozostałych okresach roku, zaczyna myśleć – oraz działać – w kierunku zmiany pracodawcy.

Z punktu widzenia firm, jesień też jest dobrym okresem na poszukiwanie pracowników. Pracownicy są już obecni w firmie (w wielu firmach trudnością w zakresie rekrutacji latem, są urlopy pracowników, którzy za rekrutację odpowiadają). Poza tym, w grudniu oraz styczniu firmy opracowują nowe budżety – również w ramach spraw pracowniczych i zanim to nastąpi uzupełnia się kadrę.

Listopad, to również ostatni dzwonek na to, by szukać pracy dorywczej na okres świąteczny. Nabór na Mikołajów, osoby do obsługi świątecznych stoisk w marketach czy magazynierów już się rozpoczął.

Tagi: