Kolejna nietypowa rekrutacja na grafika

Kiedy szukamy pracy, najczęściej znajdujemy ją poprzez serwisy rekrutacyjne, bądź rekrutacji dowiadujemy się od znajomych. Coraz częściej jednak pojawiają się niestandardowe projekty rekrutacyjne, w których w poszukiwanie kandydatów zaangażowane są inne media. Najwięcej takich nietypowych rekrutacji dotyczy najprawdopodobniej stanowiska grafika. O kilku już pisałam – dziś kolejny niezwykły pomysł na to, jak znaleźć idealnego kandydata.

Agencja reklamowa Jung von Matt nie po raz pierwszy zdecydowała się na nietypowe działanie. Miała już epizod z wykorzystaniem stron lorem ipsum, z których często korzystają projektanci stron www. Kolejny ich pomysł również opierał się na zainteresowaniu osób, które kopiują pewne elementy z sieci – tym razem chodziło jednak o grafiki i zdjęcia. Agencja wybrała kilka stron www, z których najczęściej kopiowane są obrazki na potrzeby tworzenia nowych grafik. Pod obrazkami, umieściła zieloną planszę, z napisem „Playing copycat again? Get original at Jung von Matt” (w wolnym tłumaczeniu „Znów kopiujesz? Spróbuj być oryginalnym w Jung von Matt”.

Akcja osiągnęła spory sukces – nie tylko dotarli do grafików, ale branża reklamowa szybko rozprzestrzeniła nietypowy pomysł i tym samym ogłoszenie rekrutacyjne dotarło do jeszcze większej ilości kandydatów – również tych, którzy nie szukali pracy aktywnie. A czy wy odpowiedzieliście kiedyś na ogłoszenie rekrutacyjne znalezione w nietypowy sposób?