Kolejna najlepsza praca na świecie?

Część z Was pamięta zapewnie zeszłoroczny szum medialny, jak stworzył się wokół „najlepszej pracy na świecie„. Brytyjczyk, który zdobył posadę, przez 6 miesięcy mieszkał na luksusowej wyspie tropikalnej wykonując w większości sytuacji dość przyjemne obowiązki jak nurkowanie czy zrzucanie kokosów z palm. Ta nietypowa oferta pracy rozreklamowała wyspę na całym świecie, nic więc dziwnego, że na podobne pomysły wpadają teraz również inne firmy. Kolejna podobna propozycja to pensja w wysokości 20.000£ i bezpłatne wakacje w kilku ciekawych miejsc świata.

Kolejny konkurs w wyniku którego można wygrać „etat” polegający na zwiedzaniu i pisaniu o tym, zaproponowała firma turystyczna Low Cost Holiday. Szuka ona 12 śmiałków, którzy pojadą na sponsorowane wakacje i staną się „twarzami” firmy. Za odpoczywanie, zwiedzanie, a potem opisywanie swoich przeżyć, firma proponuje 20.000 £, czyli prawie 86.000 zł.

Każdy zwycięzca zostanie zatrudniony na okres 12 miesięcy, z miesięczną pensją wynoszącą prawie 7000 zł za minimum 25 godzin pracy tygodniowo. W tym czasie ma być do dyspozycji firmy, co w praktyce ograniczać ma się do gotowości jeżdżenia na różnorodne wycieczki.

Aby wziąć udział w castingu, należy do 26 kwietnia wypełnić zgłoszenie (test wyboru w języku angielskim) oraz nagrać filmik video, który przekona firmę do tego, że to właśnie TY najlepiej nadajesz się na stanowisko „twarzy” firmy Low Cost Holiday. Finał i ogłoszenie zwycięzców w czerwcu. Niestety, w akcji mogą brać udział tylko mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Szansę mają więc tylko nasi emigranci.

A teraz popatrzcie na zdjęcie i pomyślcie, że tak mogłaby wyglądać Wasza praca…