Kiedy zaczynamy szukać nowej pracy?

Jak długo dojrzewamy do decyzji, że czas zmienić pracę? Cz korzystamy z każdej okazji by wysłać CV czy może jest to trwający dłużej proces, w trakcie którego rozważamy przyszłość w obecnej firmie i zastanawiamy się nad tym, co nas może czekać gdzie indziej?

Z badań przeprowadzonych przez CareerBuilder i Inavero wynika, że średnio zaczynamy zastanawiać się nad zmianą pracy już na 6 miesięcy przed pierwszym wysłaniem CV. Dla 67% badanych nie jest to więc kwestia chwili niezadowolenia czy impulsu, lecz dobrze przemyślana decyzja.

Przez te sześć miesięcy trwają powolne przygotowania do szukania pracy. Polegają one na sporadycznym przeglądaniu ogłoszeń jeszcze bez wysyłania CV, poprawianiu swoich profili w serwisach społecznościowych, odwiedzaniu stron firm w których chcielibyśmy pracować, dołączaniu ich FanPage’y do naszych ulubionych odwiedzanych na Facebook stron. Dopiero po takich przygotowaniach i przekonaniu siebie, że jednak czas na zmianę, zaczynamy wysyłać CV.

A ty jak długo dojrzewałeś do decyzji zmiany pracy? Zajęło ci to też około pół roku czy tez z reguły szybciej podejmujesz decyzje dotyczące zmiany w karierze?