Gra, która uczy kodowania w JavaScript

codekingChcesz nauczyć się programować? Możesz skorzystać z projektu przygotowanego dla dzieci, z którego z przyjemnością będą korzystać również dorośli – gry, która uczy podstaw programowania w Java Script.

W jakiej branży obecnie jest najwięcej pracy ? Zdecydowanie w obszarze IT. Jeśli zatem czujesz, że w swoim obszarze zawodowym nie możesz się realizować, być może warto pomyśleć o przebranżowieniu – już 2-3 lata intensywnej nauki mogą pozwolić ci wykształcić zupełnie nowy zawód. Wykorzystać do tego możesz aplikację Code Kingdoms.

Code Kingdoms to projekt skierowany do dzieci – ma ich uczyć podstaw programowania. Przeznaczona jest dla dzieci od 6- 13 lat. Bazując na grze przypominającej typowy arcade game, dzieci mogą uczyć się tego, jak się programuje – robią to niejako przy okazji rozwiązując zagadki i odkrywając kolejne poziomy. Gra dostępna jest w formie aplikacji webowej oraz aplikacji na iOS. Ma również zostać wdrożona do programu edukacyjnego w Wielkiej Brytanii. W warunkach domowych możemy z niej korzystać bez ograniczeń.