Golf dla bezrobotnych

golfW Łodzi, bezrobotni być może będą mogli korzystać z bezpłatnych kursów golfa. Taką propozycję do Urzędu Pracy skierowała Fundacja Arkadia Sztuka i Golf. Zajęcia z golfa maja uczyć bezrobotnych systematyczności i pracowitości.

Pomysł dość nietypowy, jako że golf kojarzony jest raczej ze sportem dedykowanym wyższym sferom. To osoby dobrze zarabiające – biznesmeni i prezesi grają w golfa. Osoby z niższym statusem społecznym raczej się na tak elitarny sport nie porywają. Bezrobotni zaś nie należą do elity.

Skąd pomysł na tego typu kurs dla bezrobotnych? Prezes fundacji chce by po pierwsze golf uległ popularyzacji i ludzie zrozumieli, że wcale nie jest to elitarny sport. Po drugie uważa, że golf może przydać się bezrobotnym, bo wykształca takie kompetencje jak cierpliwość czy systematyczność. Bezrobotni, dla których nie byłoby innych propozycji kursów czy pracy, mogliby – dzięki współpracy fundacji z Urzędem pracy – dostać voucher na 20 godzinny kurs golfa. Za darmo.

Czy umowa między fundacją a Urzędem Pracy dojdzie do skutku nie wiadomo –  dyrektor Urzędu Pracy ma bowiem wątpliwości czy taka aktywność bezrobotnym się przyda. A co wy uważacie? Chcielibyście taki voucher na kurs golfa?