Doradztwo finansowe. Praca w branży

Światowy kryzys gospodarczy dotknął już niektórych Polaków – głównie tych którzy wzięli, bądź zamierzali wziąć kredyty mieszkaniowe, bądź swoje oszczędności mieli ulokowane w funduszach. W efekcie, okazuje się że straciliśmy zaufanie do doradców finansowych. Co to oznacza dla branży i osób zatrudnionych? Otóż coraz trudniej pozyskuje się klientów – zwłaszcza tym osobom, które pracę doradcy finansowego traktują jako pracę dodatkową.

Zasadniczo, analizując rynek rekrutacyjny, spadek zaufania klientów wcale nie zaowocował spadkiem ilości ogłoszeń rekrutacyjnych dla pracowników z branży doradztwa finansowego i ubezpieczeń. Z drugiej jednak strony, wzrost ilości ogłoszeń związany jest z tym że …sporo osób rezygnuje z pracy doradcy ze względu na spadek zarobków ściśle powiązanych z prowizją.
Co więc zrobić w takiej sytuacji? Każdy kto chce związać swoją przyszłość z inwestycjami i doradztwem ma teraz dobry czas aby rozpocząć swoją karierę ale warto pamiętać, że bezpieczniej jest rozpoczynać pracę w zawodzie mając jeszcze inne źródła zarobkowania, zanim bowiem odzyskamy jako społeczeństwo zaufanie do doradców może minąć nieco czasu.

fot.: Peter Skadberg