Dodatek relokacyjny od czerwca

Kilka tygodni temu pisaliśmy o możliwości wprowadzenia dodatku relokacyjnego dla osób które zdecydują się dla pracy zmienić miejsce zamieszkania. Okazuje się, że dodatek zostanie wprowadzony, a pierwsze wnioski będzie można składać już pod koniec czerwca. Wysokość dodatku wynosi, tak jak podaliśmy poprzednio – 2500 brutto (przy zmianie miejsca od 50 do 100 km) i 5100 brutto (przy zmianie powyżej 100km).
O wszystkich szczegółach związanych z otrzymaniem dodatku relokacyjnego będzie można dowiedzieć się w związkach zawodowych i organizacjach pracodawców. Informacje na pewno będą miały również Urzędy Pracy. Co ważne, dodatek przysługiwać ma tym pracownikom, którzy stracą zatrudnienie ze względu na trudną sytuację przedsiębiorstwa.

Innymi słowy, nie będzie możliwości by zmienić pracę na inną, na przykład lepiej płatną i dodatkowo uzyskać dotację – będzie ona przysługiwać jedynie rzeczywiście potrzebującym, czyli tym którzy pracę stracili.
Dodatek relokacyjny jest głównie szansą dla młodych ludzi, nie obciążonych rodzinami czy dziećmi i tych którzy nie dorobili się jeszcze własnych domów czy mieszkań. Jest też możliwością na to, aby osoby które nadal mieszkają z rodzicami a przy tym wszystkim straciły pracę, mogły zacząć nowe życie w innej części kraju – z nową pracą i nowymi możliwościami. Zachęcamy więc do przeglądania ogłoszeń rekrutacyjnych z całej Polski a nie tylko własnego regionu.