Dlaczego czasem monarchia jest dobra?

Gdyż dzięki takim wydarzeniom jak ślub na królewskim dworze można mieć płatne wolne z pracy. 88% pracodawców w Wielkiej Brytanii zamierza dać pracownikom płatny wolny dzień z okazji ślubu księcia Williama i Kate Middleton.

29 kwietnia, czyli w piątek za dwa tygodnie, odbędzie się jeden z najbardziej oczekiwanych w Wielkiej Brytanii ślubów ostatnich lat – Książe William ożeni się z Kate Middleton. Para spotyka się od 10 lat, a przywiązani do monarchii Brytyjczycy dzielnie im kibicują. Rząd nie zadbał jednak o to, by Brytyjczycy którzy pracują mogli świętować ten wyjątkowy dzień. Odpowiedzialność za ewentualny wolny od pracy dzień zrzucono na pracodawców.

W efekcie, 88% pracodawców uległo zbiorowej presji i na dzień ślubu dało swoim pracownikom wolne. Nie ma jednak róży bez kolców. Ostatni piątek miesiąca jest dla 66% pracodawców dniem wypłat, a ze względu na zamknięte zakłady pracy, wypłata w wielu firmach przesunięta zostanie na poniedziałek.

Brytyjczycy w tym roku pobiją nawet nas jeśli chodzi o długi weekend. Jeśli dobrze to rozegrają, mogą mieć wolne już od 22 kwietnia do 3 mają biorąc jedynie 3 dni wolnego. Zazdrościmy

źródło:hrmagazine.co.uk