Coaching pod żaglami

Firmy szkoleniowe boleśnie odczuwają kryzys – znacznie spadły wydatki firm na szkolenia dla pracowników (prościej bowiem obciąć fundusze szkoleniowe niż zamrozić pensje). W efekcie, część firm szkoleniowych zniknęła z rynku, część zaś, musiała wspiąć się na wyżyny kreatywności, aby stworzyć takie programy szkoleniowe, które zachęcą firmy do wyasygnowania na nie funduszy. Jednym z takich programów, jest dofinansowywany przez Unię program szkoleniowy dla managerów – Lider na fali. W skład treningu dla liderów, wchodzi 7 dniowy rejs po Morzu Bałtyckim.

Szkolenie, składające się z kilku etapów, ma na celu pracę z osobami odpowiedzialnymi za kierowanie zespołami. W ramach warsztatów mają się oni nauczyć lepiej zarządzać ludźmi, motywować, diagnozować wypalenie, wszystko w oparciu o coachingową metodę szkolenia – czyli rozpoznawanie mocnych i słabych stron każdego lidera i ustalanie indywidualnego planu rozwoju.

Zajęć coachingowych na polskiej scenie szkoleniowej nieco już mieliśmy. Dlaczego ta propozycja ma być wyjątkowa? Bo część zajęć, realizowana jest podczas 7 dniowego rejsu – chodzi tu o to, aby postawić liderów w sytuacji rzeczywistych zadań grupowych, a nie sztucznych sytuacji kreowanych w zaciszu salki szkoleniowej.

Całe szkolenie, dzięki unijnej dotacji kosztuje 1402,14 zł/os dla mikro i małej firmy oraz 2103,21 zł/os dla średniego przedsiębiorstwa. Zgłoszenia można przesyłać jeszcze przez 4 dni-do 6 grudnia. Warto rozważyć taką opcję. Więcej informacji na stronie projektu.