Chcesz zrobić karierę? Wybierz sumiennego i ugodowego partnera

rp_slub2.jpgCzy wiesz, że wiążąc się z odpowiednią osobą możesz osiągnąć większy sukces w pracy? Choć wydawałoby się to niezwiązane, to okazuje się, że to z kim spędzamy czas po pracy ma wpływ na to, jakie wyniki będziemy w pracy osiągać. Warto zatem wybrać takiego partnera, który  nie tylko nie będzie nam przeszkadzał w robieniu kariery, ale również wesprze nas swoimi cechami osobowości.

A jakie cechy osobowości korelują z karierą i sukcesem finansowym? Okazuje się, że największe sukcesy osiągają ci, których partnerzy są sumienni i ugodowi. W ramach eksperymentu, przebadano 5000 małżeństw za pomocą testu tzw. wielkiej piątki, badającej takie cechy jak ekstrawersja, sumienność, ugodowość, otwartość i neurotyzm. Okazało się, że pracownicy z największymi sukcesami zawodowymi, mieli partnerów o wysokich wynikach na skalach ugodowości i sumienności.

Jak to wyjaśnić?

Otóż przede wszystkim, osoby sumienne to ludzie którzy preferują zaplanowane aktywności, trzymają się planu i są odpowiedzialne w ich realizacji. Takie zachowanie sprzyja temu, by efektywnie realizować zamierzone działania. Ugodowość daje niezbędne wsparcie i sprawia, że energia nie jest niepotrzebnie marnowana na konflikty. Ugodowe osoby chętniej też uczą się od innych i przejmują nawzajem swoje pozytywne zachowania.

źródło:psychologytoday.com

Tagi: