Chcesz pracować na plaży? TOP 10 plażowych prac

Sezon urlopowy w pełni – a to daje nowe możliwości pracy. W tym również pracy na plaży. Słońce, wiatr we włosach i wakacje? Niestety najczęściej praca na plaży to ciężka praca a nie urlop, ale zawsze to świeże powietrze a nie duszne biuro. Zobacz co możesz robić, jeśli marzy ci się praca na plaży. Jeśli nie zdążysz zdobyć potrzebnych kwalifikacji w tym roku – może uda się w następnym? Niestety – tak jak w poprzednim roku, więcej jest chętnych do pracy, niż miejsc.

1.Barman / barista /kelner / kucharz

Barmanów i baristów poszukują lokale gastronomiczne głównie w nadmorskich miejscowościach – wymagane jest doświadczenie, a zarobki niezbyt wysokie, (od 5 zł za godzinę dla kelnera do 15 zł za godzinę dla kucharza) ale pracodawcy zapewniają zakwaterowanie i często również wyżywienie. Pracuje się z reguły więcej niż 40 godzin tygodniowo.

2.Tatuażysta

Malowanie tatuaży zmywalnych (henną) jest od kilku lat niezwykle popularne. Osoby o takich umiejętnościach bez większych problemów znajdą klientów na każdej nieco większej plaży. Chętnie tatuażystów zatrudniają też lokale położone w nadmorskich kurortach – jako dodatkową atrakcję, mającą na celu przyciągnięcie klientów.

3.Tancerz /instrumentalista

Plaża to nie tylko opalanie się przez cały dzień – turyści oczekują również tego, by wieczorem miło spędzić czas. Tu zaś pole do popisu mają różnego rodzaju animatorzy oraz osoby posiadające specyficzne umiejętności – np. tańca z ogniami. W wielu lokalach gastronomicznych pojawiają się oferty pracy polegające na organizowaniu animacji, które pozwolą na przyciągnięcie klientów do lokalu. Jeśli potrafisz tańczyć czy grać na jakimś instrumencie, można też samodzielnie zaproponować właścicielowi lokalu współpracę.

4.DJ

Od czwartku do niedzieli każda większa knajpa przy plaży musi mieć przynajmniej fragment parkietu do tańczenia. A to wymaga zatrudnienia osoby, która będzie czuwać nad muzyką i tym, by goście się dobrze bawili. Profesjonalny DJ może zarobić nawet 300 – 400 zł za noc, ale z reguły stawki oscylują wokół 100-150 zł. Poza graniem muzyki, poszukiwane są też osoby do prowadzenia imprez karaoke.

5.Sprzedaż na plaży

Coraz częściej na plażach (i tych nadmorskich i tych śródlądowych) można spotkać osoby prowadzące obnośną sprzedaż napoi, hot dogów czy nawet gorącej kukurydzy. Sprzedawca nie zarobi wiele – 5-7 zł za godzinę, ale praca nie jest nadto męcząca. Niektóre oferty pracy proponują też – zamiast stałego wynagrodzenia, % od sprzedaży (10-20%) – wtedy można zarobić więcej. Do tej pracy często zatrudniani są nieletni – jest to zatem ciekawa oferta dla młodzieży.

6.Puszczanie latawców

Bardzo podobną ofertą – również zawierającą konieczność sprzedaży, ale dość odmienną od biegania z ciężką lodówką pełną napoi, jest sprzedaż latawców – poza samymi transakcjami sprzedaży, pracownik musi bowiem przez cały dzień… puszczać latawce. Zarobki nie wysokie, ale wyobraźcie sobie jak ciekawie taki punkt wygląda w CV!

7.Hostessa

Nad morzem w okresie wakacyjnym odbywa się też wiele eventów promocyjnych, do których poszukiwane są hostessy. Pracę w tym charakterze można znaleźć poprzez agencje eventowe bądź bezpośrednio poprzez ogłoszenia w serwisach internetowych. Wynagrodzenie często ponad 100 zł za dzień (około 10 zł za godzinę).

8.Skipper

Interesujesz się żeglarstwem? Masz patent skippera/sternika? To daje możliwości wynajęcia się jako osoba prowadząca jacht dla osób, które chcą pożeglować a nie posiadają wymaganych umiejętności. Wynajęcie skippera to koszt około 50 zł za godzinę (200 zł za dobę) z czego część otrzymuje bosmanat, który oferuje Twoje usługi. Oczywiście, możesz też szukać klientów na własną rękę. Do pływania po wodach przybrzeżnych morskich dobrze mieć certyfikat inshore skippera a do pływania na jeziorach sternika.

9. Ratownik

Ratowników WOPR z uprawnieniami KPP (Kwalifikowana Pierwsza Pomoc) poszukuję nadmorskie plaże – wynagrodzenie około 2000 zł netto miesięcznie (w zależności od kąpieliska).

10. Promotor lokalu

To osoba odpowiedzialna za zachęcanie turystów do odwiedzenia właśnie tego klubu czy pubu. Za pomocą ulotek z rabatami namawia klientów do odwiedzin, a jego wynagrodzenie najczęściej uzależnione jest od skuteczności działań.

Oczywiście, jeśli jesteś programistą, copywriterem czy grafikiem i pracujesz jako freelancer, zawsze możesz zabrać ze sobą laptopa i po prostu na czas wakacji przenieść się na plażę. Opalanie i praca w jednym!