Chcesz pracować w Google? Znajdź sekretną stronę

s-pacman-google-logo-largeNiezwykłą i wyjątkowo ciekawą formę pozyskania najlepszych kandydatów do pracy zdaje się uskuteczniać Google. Prawdopodobnie, bo nikt naprawdę nie wie, czy sekretne strony rekrutacyjne Google istnieją naprawdę.

Max Rosett, jeden z programistów Google twierdzi, że otrzymał prace dzięki odnalezieniu sekretnej strony Google. Jak to zrobił? Otóż przygotowując pracę z zakresu IT wpisał w wyszukiwarkę gogle frazę „python lambda function list comprehension”.Kiedy to zrobił, na ekranie pojawiła się informacja „Mówisz naszym jezykiem. Jesteś gotowy na wyzwanie?”. Max kliknął „tak” i został przekierowany na stronę, na której miał do rozwiązania serię programistycznych zagadek. Kiedy je wykonywał, nie miał pojęcia po co, ani la kogo je robi – ale wyzwanie podjął.

Udało mu się przejść test pozytywnie i został poinformowany, że jest to część rekrutacji do Google. Został poproszony o pozostawienie adresu e-mail a kilka dni później, otrzymał mail od rekrutera z Google z prośbą o przesłanie CV. Kilka rozmów później, zaczął pracę u światowego giganta.

Fraza, jaką wpisał Max już nie działa – nie można sekretnej strony odtworzyć. Podobno jednak funkcjonuje ich jeszcze kilka – każda dedykowana osobnej specjalności i uaktywniająca się jedynie po wpisaniu odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę.

źródło:thehustle.co