Czy boisz się poprosić o pomoc w pracy?

rp_pomoc-bezrobotni.jpgCzy zdarza ci się nie móc zasnąć bo martwisz się problemem w pracy? A czy jeśli masz problem to prosisz o pomoc współpracowników? Badania na temat tego jak funkcjonujemy w pracy pokazują, że niestety bardzo często nie prosimy o pomoc jeśli mamy w pracy trudność a jednocześnie nawarstwienie się problemów, z którymi ni potrafimy sobie poradzić sprawia, że nie możemy po nocach spać.

Prawie połowa pracowników nie zgłasza nikomu tego, że ma z czymś problem w pracy  (i np. nie potrafi wykonać zadana). Najbardziej o pomoc boją się prosić kobiety. 20% tego wcale nie robi, bo uznaje, że szef bądź koledzy z pracy stwierdzą, że jest w pracy nieprzydatna (jest „szkodnikiem biurowym”). Podobnego zdania jest 14% mężczyzn.  10% pracowników uważa też, że nie ma z kim w pracy porozmawiać o problemach i że nikt nie jest w stanie tych problemów zrozumieć. 12% po prostu boi się poprosić o pomoc.

Co ciekawe, niechęć do zwrócenia się o pomoc rośnie wraz z wiekiem. U osób powyżej 50 roku życia, już aż 69% nie powie, że sobie  z czymś nie radzi (i w efekcie mamy nie wykonane zadania, problem z terminami). Dodatkowo, nierozwiązane problemy z pracy nie pozwalają nam w nocy spać. Na problemy z zasypianiem spowodowane pracą skarży się co piąty pracownik.

Źródło:onrec.com

Tagi: