Jakie biuro ci się marzy?

rp_nowoczesne-biuro.jpgCzy to w jakich warunkach pracujemy ma wpływ na to, jak zadowoleni jesteśmy ze swojej pracy? Czy bylibyśmy w stanie zmienić pracę dla ładniejszego biura? Albo lepszego dojazdu do pracy? Wolimy biuro nowoczesne czy tradycyjne?

Na te pytania odpowiedział raport firmy zajmującej się nieruchomościami komercyjnymi Savills. Okazało się, że biuro to ważny dla pracowników element kultury firmy, a niektóre aspekty – jak np. czas dojazdu do pracy – mogą wpłynąć na podjęcie decyzji o tym czy pracę zmienić.

Większość badanych uznała też, że praca w nowoczesnym biurowcu wpłynęłaby na ich produktywność (jednak ustalmy, że jest to myślenie bardziej życzeniowe niż oparte na solidnych podstawach).

Najważniejsze w biurze okazuje się jednak nie to, na jaki kolor pomalowane są ściany, ale to, jak długo się do pracy dojeżdża. Aż 72% badanych zmieniłoby pracę na podobną, jeśli mogliby krócej dojeżdżać do pracy, a dla 85% pracowników w wieku do 24 lat, lokalizacja biura jest jednym z głównych powodów podjęcia decyzji o rozpoczęciu pracy w danej firmie (tu warto się jednak nie spieszyć z akceptacją wniosku – wątpliwym jest bowiem to,że aż 85% osób odrzuci ofertę pracy, bo jest „za daleko”).

Savills zbadał też, ile czasu jesteśmy gotowi dojeżdżać do pracy:

Oczywiście to deklaracje, które firma przy przeprowadzce musi wziąć pod uwagę, ale rzeczywistość pokazuje, że ludzie aż tak chętni do zwalniania się nie są jak deklarują. Dłuższy dojazd do pracy na pewno jest jednak bardziej kłopotliwy. Być może jednak niekiedy nowoczesne biuro rekompensuje te zmiany.

źródło:facility-manager.pl