Bank zapłaci pracownikom za dwuletnie wakacje

Załamanie gospodarcze, choć widoczne prawie we wszystkich branżach na całym świecie, najmocniej odbiło się na bankach. Do niedawna jeszcze, wykształcenie związane z finansami i bankowością było przepustką do kariery, dziś jest zaś dość mało atrakcyjnym towarem – banki zwalniać muszą bowiem nawet pracowników z doświadczeniem, nie mówiąc już o braku chęci zatrudniania nowych pracowników.

Z nadmiarem pracowników przy jednoczesnej niechęci do zwalniania bądź co bądź dobrych specjalistów, w ciekawy sposób zamierza poradzić sobie irlandzki bank Permanent TSB. Otóż zachęca on pracowników do przejścia na. kilkuletni odpoczynek, w zamian za częściową pensję.

Bank Permanent TSB złożył pracownikom ciekawą ofertę. Każdy pracownik, który zdecyduje się na dwa lata porzucić pracę, otrzyma od banku 20.000 Euro. Przy trzy letniej przerwy kwota wyniesie 35.000 Euro. (3300 zł brutto miesięcznie na wakacje dla każdego Polaka byłyby kuszące).

Propozycja kierowana jest głównie do młodych, nie posiadających dzieci pracowników. Bank ma nadzieję, że młodzi ludzie potraktują to jako możliwość wyjechania na długie wakacje i zwiedzenia świata lub zrobienia czegoś rozwojowego, na co przy normalnym trybie pracy życia nie ma juz czasu. Jednocześnie, pracodawca w ten sposób zachowuje kadrę dla siebie i w momencie kiedy trend się odwróci a pracownicy staną się znów potrzebni nie będzie problemu z ich znalezieniem – wystarczy kilka telefonów.

Źródło: rte.ie