Autobus rekrutacyjny z Sydney

Niekiedy jeśli trzeba znaleźć wyjątkowego pracownika, trzeba zastosować nowatorskie metody rekrutacji. Na przykład „autobus rekrutacyjny”, który pozwoli znaleźć pracowników w europejskich miastach i wywieźć ich do Australii.

„Recruitment Roadshow” to projekt rekrutacyjny australijskiej firmy programistycznej Atlassian. Firma zamierza zrekrutować 15 inżynierów oprogramowania. Specjalny autobus rekrutacyjny odwiedzić ma 4 europejskie stolice – Madryt, Londyn, Amsterdam i Berlin. W tym czasie (przejazd ma trwać 15 dni) ma udać się pozyskać 15 osób, które będą gotowe na relokacje do Sydney.

Jak ma wyglądać rekrutacja? Najpierw w każdym mieście andydaci mają zostać zaproszeni do specjalnie zarezerwowanego pubu, w którym przy piwie i chipsach mają móc porozmawiać z aktualnymi programistami z firmy Atlassian. Po tych nieformalnych spotkaniach, w trakcie których wszelkie wątpliwości związane z tym czy warto przenosić się do Australii zostaną rozwiane, kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które potrwają dwa dni (w każdym mieście).

Firma zapewnia oczywiście pomoc w uzyskaniu wizy oraz dodatek relokacyjny i wszelką pomoc tym osobom, które zdecydują się na przeprowadzkę.

Co sądzicie o takiej metodzie rekrutacji i pozyskiwania kandydatów? Rozmowa o pracy z pracownikami firmy, przy rozluźniającym piwie może rzeczywiście pokazać, jaka firma jest naprawdę, nie uważacie?