70 lat pracy jako kaletnik – najstarszy pracownik w Polsce

Kiedyś pisałam o 88 letniej, najstarszej kelnerce świata (pracującej w USA). My w Polsce również mamy osoby, które mimo sędziwego wieku, ze swojej pracy nie zrezygnowały i zamiast odpoczywać na emeryturze, nadal wykonują swoje zawodowe obowiązki. Kto wygrał w konkursie na najstarszego pracownika?

Konkurs zorganizowała Gazeta Wyborcza i PKPP Lewiatan. W ramach konkursu nagrodzono telefonem komórkowym dla seniorów, 10 najstarszych pracowników w Polsce. Zwycięzcą został 95 letni Feliks Grejciun, który ma na koncie 70 lat pracy w zawodzie kaletnika.

Okazuje się, że jak się chce pracować, to można – mimo ukończenia 70, 80 a nawet 90 lat. Takich osób nie ma w Polsce dużo, nie jest jednak ich też niewielu – do konkursu zgłosiło się około 500 osób. Nagrodzony, najstarszy w Polsce pracownik nie zamierza odchodzić na emeryturę – twierdzi, że będzie pracował dopóki będzie żył.

Niestety, w informacji prasowej na temat konkursu nie napisano, czy decyzja ta podyktowana jest umiłowaniem swojej pracy, czy zbyt niską emeryturą. Tak czy inaczej – gratulujemy zapału i życzymy zdrowia!