70.000 miejsc pracy – biorą każdego

Ogromna rekrutacja rozpoczyna się … w Chinach. McDonald zamierza zwiększyć zatrudnienie o prawie 100% – z 80.000 pracowników ma w ciągu tego roku ilość zatrudnień wzrosnąć do 150.000. Nie tak dawno, na „dniach otwartych drzwi” zatrudniano wszystkich, którzy tylko zgłosili się do pracy. To i tak nie przebiło akcji z USA, w której zatrudniono w jeden dzień 50.000 osób.

W naszym kraju nawet rekrutacja do restauracji typu fast food potrafi mieć trzy etapy, a na jedno miejsce przypada kilku chętnych. W Chinach zaś- w związku z tak ogromnym zapotrzebowaniem, nie ma czasu na skomplikowane rekrutacje. 20 maja otworzono podwoje restauracji dla każdego chętnego – jedynym warunkiem była chęć pracy. Przyszli pracownicy restauracji mogli nawet zaglądnąć na zaplecze restauracji i na własne oczy przekonać się, jakie warunki pracy oferuje pracodawca.

Ilość restauracji ma w bieżącym roku ma wzrosnąć o około 600 -w każdej potrzebna będzie kadra zarówno do obsługi klientów jak i zarządzania. Stąd tak ogromne potrzeby rekrutacyjne. Sama ekspansja powodowana jest zaś działaniami konkurencji, która powoli zwiększa swoje udziały w rynku. Jeśli fast foody będą się rozwijać w takim tempie, to za kilka lat to Chiny mogą być najbardziej otyłym narodem na świecie…

Tagi: