3 sygnały, które powinny zaalarmować szefa, że chcesz się zwolnić

rp_zmiana-pracy2.jpgTo, że nagle zacząłeś do pracy często przychodzić elegancko ubrany, bierzesz urlop na żądanie bądź wychodzisz z pokoju kiedy rozmawiasz przez telefon bywa dla pracodawców i managerów sygnałem, że być może szukasz nowej pracy. Poza tymi oczywistymi sytuacjami są jeszcze trzy dodatkowe, które mogą zaalarmować managerów (i z których nawet ty możesz nie zdawać sobie  sprawy).

Analiza typu Big Data (czyli przetworzenie ogromnej ilości danych tysięcy pracowników) ujawniła, że sygnałem alarmowym dla szefa w zakresie tego, że może szybko stracić pracownika powinno być:

1. Unikanie spotkań z kolegami z pracy, którzy nie pracują bezpośrednio z pracownikiem (osoba, która planuje odejście mniej się integruje z zespołem).

2. Niedawny awans (okazuje się, że świeżo promowani pracownicy mają tendencję do tego, by wraz z nowym stanowiskiem szukać pracy gdzie indziej – również na odpowiednio wysokim stanowisku – mając nadzieję na wyższą pensję.)

3. Rezygnacja z dodatków pozapłacowych – pracownicy, którzy rezygnują z ubezpieczenia zdrowotnego czy kart na siłownię, do których dopłaca pracodawca również częściej zmieniają pracę niż ci, którzy korzystają z dodatków w trybie ciągłym.

Jak widać, nie tylko przyłapanie cię na przeglądaniu ofert pracy może zaalarmować pracodawcę!

Źródło:forbes.com

Tagi: