3 nietypowe miejsca, by znaleźć kandydata do pracy

woohooW dzisiejszych czasach, każda osoba, która chce zrobić karierę powinna mieć oczy szeroko otwarte. Ogłoszenie rekrutacyjne można znaleźć w naprawdę nietypowych miejscach.

Słup energetyczny, by znaleźć elektryków

slup energetycznyJak znaleźć specjalistę od wysokich napięć? Tam, gdzie na pewno raz na czas przebywa – na słupie energetycznym. Właśnie w tym miejscu firma Matsushita Electric umieściła ogłoszenia rekrutacyjne, mając pewność, że trafią one wprost do zainteresowanych.

Wnętrze samochodu, by znaleźć mechaników

volksPodobny pomysł miał Volkswagen, który ogłoszenia rekrutacyjne umieścił w popsutych samochodach własnej marki, które zostały skierowane do zakładów mechaniki pojazdowej. Ci, którzy byli w stanie naprawić auto od razy przeszli pierwszy etap rekrutacji.

Restauracja w której jadają kandydaci

gyro-creative-packages-700x300Kiedy agencja reklamowa Gyro International poszukiwała kilku kreatywnych osób, zrobiła research i znalazła restauracje i kawiarnie, w  których lunch jadają pracownicy konkurencji. Następnie namówiono właścicieli, by swoje standardowe opakowania na kanapki zamienili na mini reklamę pracy w Gyro. Efekt – dotarcie do 100.000 osób i zatrudnienie kilku kreatywnych kandydatów.