15 nowych prac na minutę na Twitterze

Nadal nie wierzycie w media społecznościowe i to, że dzięki nim można znaleźć pracę? Na samym Twitterze publikowanych jest aż 15 informacji o tym, że pojawiła się nowa oferta pracy. Każdej minuty.

Firma rekrutacyjna Robert Half zadała sobie trud przeliczenia tego, z jaką częstotliwością pojawiają się w mikroblogu Twitter nowe ogłoszenia o pracy. W Polsce Twitter nie należy do najbardziej popularnych mediów społecznościowych, ale w USA swoją popularnością prześciga już Facebook’a – zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Okazuje się, że Twitter świetnie nadaje się do publikowania informacji o nowej ofercie pracy. Wystarczy wrzucić ogłoszenie na stronę, puścić link na Twitterze, odpowiednio otagować i już ogłoszenie zaczyna docierać do potencjalnych kandydatów. I to bezkosztowo. Ilość ogłoszeń w serwisie Twitter rośnie – w ciągu ostatnich 6 miesięcy ilość ogłoszeń urosła o 32%. Najwięcej ofert pojawia się w sektorze sprzedaży oraz w IT.

Według prognoz firmy Robert Half, niedługo ilość ogłoszeń w serwisie Twitter osiągnie ilość 2 mln miesięcznie. Najwięcej ogłoszeń dotyczy jak na razie pracy w USA.