10 -latka z Indii zawstydza administratorów IT

Informatycy w Polsce – czy to administratorzy czy programiści – cenieni są na całym świecie. Po pietęch depczą im jednak IT spece z Indii – wiele międzynarodowych korporacji właśnie tam outsourcinguje swoje usługi. Nic zresztą dziwnego. Nie dość że taniej, to do tego w Indiach nawet 10 letnie dziewczynki wymiatają na Linuxowym Red Hacie.

M. Lavinashree to wysoko uzdolniona specjalistka IT. Ma wprawdzie dopiero 10 lat, ale już dwa lata temu przeszła ścieżkę certyfikacyjną Microsoft i uzyskała certyfikat MCP, zdobywając 842 punkty na 1000 możliwych. Dziewczynka nie spoczęła na laurach, ale uczyła się nadal, tym razem porywając się na naukę zarządzaniem systemami serwerowymi pracującymi pod kontrolą systemu Red Hat Enterprise Linux. Osób z certyfikatem RHCE jest na świecie około 75.000 – większość jednak ma prawie trzy razy więcej lat niż mała hinduska. Lavinashree zdobyła 178 punktów (na 200 możliwych) podczas praktycznego egzaminu Red Hat. O dobrze płatną pracę w przyszłości Lavinashree nie musi się już martwić.

Teraz możecie powiedzieć swoim adminom, że wcale nie są aż tacy świetni jak się im wydaje… Byle ostrożnie – to oni mają dostęp do waszych haseł, logów(a ile to czasu siedziało się w pracy na Facebooku?) i to oni (jakkolwiek by tego nie lubili) przybiegają naprawić drukarkę, kiedy zatniecie w niej papier.

źródło: odditycentral.com