III edycja IT Career Summit już za nami

14484799_1804397746470263_4046785788167030398_n

8 września 2016 na Stadionie PGE Narodowym, jak co roku odbyły się informatyczne targi pracy – IT Career Summit. Wśród wystawców nie zabrakło InfoPraca.pl.

Strefa kariery IT była interesującą perspektywą i tym samym szansą dla specjalistów oraz ekspertów branży informatycznej, poszukujących nowych wyzwań na ścieżce swojej kariery zawodowej.

Wystawcy mieli szansę zdobyć wartościowe kontakty do potencjalnych pracowników, a także przeprowadzić liczne rozmowy kwalifikacyjne. Nie inaczej było na stoisku InfoPraca.pl – zamieniliśmy wiele interesujących słów z kandydatami i pracodawcami. Bez wątpienia atmosfera i cała formuła wydarzenia sprzyjała interakcji i wymianie kontaktów!

Zapraszamy do obejrzenia wideo relacji:

https://www.youtube.com/watch?v=GKM0YirHtOc

Grono wystawców było zróżnicowane, dzięki czemu każdy poszukujący pracy z sektora IT mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnik mógł poznać firmę, dowiedzieć się więcej na temat jej działalności, misji, rozwoju od obecnych pracowników. Zwiedzający wymieniali się doświadczeniami z pracodawcami, dzięki czemu wiedzieli, czy ich kwalifikacje odpowiadają standardom danej firmy.
W targach udział wzięli m.in. programiści i developerzy, administratorzy, testerzy, wdrożeniowcy, inżynierowie oraz osoby odpowiedzialne za zarządzanie projektami.

Co na temat targów IT Career Summit mówią sami wystawcy?

InfoPraca.pl: Warszawska edycja targów IT CareerSummit po raz kolejny okazała się sukcesem organizacyjnym zespołu Pure Expo. Dopisali wystawcy, dopisali goście – i jedni, i drudzy mogli poruszyć między sobą wiele interesujących wątków, wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących, a także przekonać się, że branża IT ma niezwykle silną pozycję na rynku pracy. Za osobami obdarzonymi specjalistycznymi umiejętnościami informatycznymi ustawiają się kolejki pracodawców, prześcigających się w wyścigu na atrakcyjność ofert. Rolą portalu InfoPraca.pl jest połączenie tych dwóch stron, IT CareerSummit pomaga nam robić to skutecznie.

No FluffJobs: 
Jesteśmy mile zaskoczeni Targami IT CareerSummit. Była to nasza pierwsza edycja i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Takie wydarzenia są idealnym miejscem na nawiązanie ciekawych relacji biznesowych oraz poznanie wartościowych osób zarówno ze strony wystawców, jak i uczestników.

Kinguin Poland Sp. z o.o.: Kinguin pierwszy raz wziął udział w IT CareerSummit, wydarzenie zapamiętamy, jako bardzo dobrze zorganizowane i owocne. Zrealizowaliśmy kilkadziesiąt rozmów z potencjalnymi kandydatami do pracy, udało nam się również zaznaczyć obecność Kinguin na lokalnym rynku. Na uwagę zasługuje nieprzypadkowość uczestników IT CareerSummit. 

Atos IT Services: Cieszymy się, że firma Atos mogła wziąć udział w tak prestiżowym wydarzeniu oraz zainteresować potencjalnych kandydatów ofertami pracy.

Przewodnim wydarzeniem towarzyszącym pod względem merytorycznym, była konferencja Twoja Kariera w IT. Podczas niej mówcy poruszali zagadnienia związane ze ścieżką rozwoju zawodowego, a także podkreślali, jak należy zaprogramować się na sukces. Konferencja została otwarta przez Iwonę Kunach, która podkreśliła, iż kluczem do awansu jest efektywna komunikacja. Sala była pełna słuchaczy, a to za sprawą m.in. gościa specjalnego, którym był znany twórca i prowadzący talk-show 20m2 Łukasz Jakóbiak. Prelegent przeprowadził wykład motywacyjny – Znajdź siłę!

Podobnie jak przy edycji wrocławskiej i w tym roku atrakcją targów były warsztaty ScrumDroid, w trakcie których członkowie mieli możliwość poszerzenia wiedzy w codziennej pracy projektowej.

Wszystkim wystawcom życzymy sukcesów w dalszej pracy i mamy nadzieję, że dzięki IT Career Summit, pozyskali cennych pracowników i tym samym osiągnęli swój założony cel.

Na kolejną edycję zapraszamy do Warszawy na Stadion PGE Narodowy już 20 września 2017. Więcej informacji na: www.itcareersummit.pl/warszawa