Emigrantom łatwiej odnieść sukces w biznesie

Jeśli rozważasz wyjazd za granicę do pracy, to być może – jeśli tylko starczy ci sił i odwagi – uda ci się odnieść sukces z własną firmą. Emigranci – jak wynika z badań Gallupa – mają większe szanse na bycie skutecznym innowatorem w obcym kraju niż osoby, które się tam urodziły.

W teorii osobie pochodzącej z danego kraju powinno być łatwiej w procesie zakładania własnego biznesu – zna biegle język, zna rynek i nie jest narażona na ostracyzm związany z tym, że ma status emigranta. Jak się jednak okazuje, w odniesieniu sukcesu w prowadzeniu własnego biznesu potrzebne są trzy cechy, które u emigrantów są częstsze.

Te cechy to:

Pod względem tych cech, emigranci -jak wynika z badania Gallupa – są lepiej wyposażeni niż osoby, które się w danych kraju urodziły. Szczególnie jest to widoczne tam, gdzie emigrant przenosi się do kraju o wyższym statusie ekonomicznym niż jego własny kraj (czyli my mamy większe szanse w krajach Europy Zachodniej lub w USA).

W porównaniu do „tubylców” emigranci na poziomie tych cech są lepsi:

Być może nie są to duże różnice, ale można by się spodziewać raczej tego, że emigrantom bardziej zależy po prostu na lepszym życiu i będą zadowoleni z tego, że po prostu mają jakąś przyzwoitą pracę. Tymczasem ich motywacja do osiągnięcia sukcesu jest większa niż u osób w danym kraju urodzonych. Zatem – jeśli emigrujecie – to próbujcie własnego biznesu. Macie spore szanse na to, by się wam udało!
źródło:gallup.com