18 krajów w rok – praca zdalna w nowym wymiarze

rp_platne-wakacje.jpgCo myślicie o pracy, którą wykonywalibyście z różnych pięknych miejsc na świecie? Bez ograniczania się do konkretnego biura, miasta czy nawet kraju? Coraz więcej ludzi – dzięki możliwości szerokopasmowej komunikacji – może pracować zdalnie. I przy okazji zwiedzać świat. Nawet jednak ci, którzy mogą to robić, nie zawsze mają odwagę by spakować torbę i wyjechać w podróż życia z laptopem. Serwis Remote Year im to umożliwia.

Idea jest ciekawa – po co pracować z własnego domu czy coworkingowego biura, skoro pracując zdalnie można zwiedzać cały świat. Takie zwiedzanie świata nie jest jednak łatwe – trzeba zadbać o mieszkanie, przeloty, mieć pewność, że na miejscu będzie dostęp do sieci. Serwis Remote Year umożliwia osobom, które nie mogą (lub nie chcą) usiedzieć w jednym miejscu na podróżowanie i pracowanie jednocześnie a przy okazji na bycie w grupie, bez poczucia samotności i opuszczenia. W ramach programu, w czerwcu 2015 roku pierwszych 100 uczestników wyruszy w roczną podróż, w ramach której spędzi 2-5 tygodni w 18 różnych miejscach na świecie.

Osoby biorące udział w programie nie są zatrudnione przez organizację Remote Year, tylko przez pracodawców z całego świata, jakich organizacja pozyskała do współpracy. Firmy te pokrywają koszty podróży i wynagrodzenie dla pracowników. Dlaczego to robią? Bo mają dzięki temu unikalną okazję do tego, by pozyskać do współpracy wyjątkowych specjalistów. Pierwsza setka uczestników nie jest bowiem przypadkową zbieraniną osób. To ludzie, którzy zostali wyselekcjonowani pod kątem kompetencji i umiejętności i są odpowiedzią na potrzeby sponsorujących firm, które normalnie miałyby problem z pozyskaniem takiej klasy specjalistów do pracy – a korzystając z programu, który dla wielu pracowników zdalnych jest wysoce atrakcyjny mogą skorzystać z ich wiedzy i kompetencji. Jest to zatem nic innego jak nietypowa i bardzo atrakcyjna dla wielu zdalnych pracowników forma rekrutacji.

Podoba ci się ta propozycja i uważasz, że możesz być jednym z 100 szczęśliwców? Zarejestruj się na stronie – rekrutacja do programu zaczyna się zimą.