Praca Wirtualnej Asystentki. Sprawdź, czy to dla Ciebie!

Chcesz pracować zdalnie? Masz zdolności organizacyjne? Jesteś wielozadaniowa? Praca Wirtualnej Asystentki może być dla Ciebie!

 

Zakres obowiązków

Czym dokładnie zajmuje się Wirtualna Asystentka? Może zajmować się działaniami administracyjnymi, wyszukiwaniem informacji, prowadzeniem korespondencji, wystawianiem faktur, prowadzeniem kanałów społecznościowych lub ogólnopojętym wspieraniem biznesu. Wykonuje zadanie typowe dla asystentki, z tą różnicą, że robi to online – na co dzień nie widuje się ze swoimi klientami. To bardzo popularny zawód w USA i w Europie Zachodniej, ale coraz więcej polskich firm i mikroprzedsiębiorców decyduje się na wsparcie VA (z angielskiego – Virtual Assistant). 

 

Jakie cechy powinna mieć Wirtualna Asystentka?

To stanowisko dla osób, które lubią się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Wirtualna Asystentka powinna być wszechstronna i komunikatywna. Jednego dnia wśród jej obowiązków może znaleźć się np. tworzenie prezentacji i wysyłanie newsletterów, a następnego zakup prezentów dla klientów firmy lub organizacja spotkania integracyjnego. Rozstrzał obowiązków potrafi być bardzo duży! W tej pracy na pewno nie można się nudzić. Perfekcyjna organizacja czasu, elastyczność i umiejętność priorytetyzowania zadań na pewno przydadzą się na tym stanowisku.

 

Zalety tej pracy to…

Jako Wirtualna Asystentka możesz samodzielnie ustalać godziny swojej pracy. Jeśli chcesz pracować z klientami zagranicznymi i zarabiać wyższe stawki, to o ile znasz języki, nic nie stoi Ci na przeszkodzie. W tym zawodzie lokalizacja nikogo nie ogranicza – osoby z małych miejscowości mogą wspierać biznesy w najdalszych zakątkach globu!

 

Od czego zacząć?

Przede wszystkim warto poznać narzędzia, które później ułatwią pracę Wirtualnej Asystentki. Dobrze opanować m. in. proste programy do obróbki zdjęć i tworzenia grafik oraz zarządzanie witrynami internetowymi. Warto też sięgnąć po kursy online, które przygotowują do tego zawodu. W sieci można znaleźć grupy dla Wirtualnych Asystentek, do których na pewno warto dołączyć. 


Jeśli szukasz pracy w roli Asystentki, to wejdź na www.infopraca.pl. Na naszym portalu czekają na Ciebie dziesiątki ofert.