Pensja jednak ultra ważna

Wiele badań dotyczących pracowników i budowania ich zaangażowania w pracę podkreśla, że dla pracowników liczy się możliwość rozwoju, awansu i tego, by mieli poczucie wpływu na to, co się dzieje w firmie i ich pracy. Mimo tego, że to wszystko jest ważne, pracownicy odchodzą z pracy najczęściej dlatego, że chcą więcej zarabiać.

Według badań CareerBuilder, aż 1/3 managerów wysokiego szczebla, w zeszłym roku zmieniło pracę. Dlaczego decydowali się na odejście z pracy? Przede wszystkim dlatego, że w nowej pracy mogli zarobić więcej. Okazuje się, że aż dla 88% managerów najważniejszym elementem przy podejmowaniu decyzji o zmianie pracy jest wysokość wynagrodzenia, jakie proponuje im potencjalny nowy pracodawca.

Co jeszcze jest ważne?

Co zatem może zrobić pracodawca aby zatrzymać pracowników? Przede wszystkim zapewnić konkurencyjne wynagrodzenie, wprowadzić elastyczne formy pracy, zwiększyć docenianie pracownika. Dla 22% ważne byłoby też zatrudnienie kolejnej osoby, by zmniejszyć ilość zadań przypisanych do pracownika, a dla 14% wprowadzenie mniej oficjalnego dress code.

A co was byłoby w stanie zatrzymać w pracy?