Nietypowe zarobkowanie. Zostań spermanem

W jaki sposób mężczyzna nie wyglądający jak chippendale może zarobić szybko 400 zł ? Jeśli tylko jest zdrowy i przejdzie długie sito testów może zostać spermanem, czyli…dawcą nasienia. Poza zarobkiem, bycie dawcą nasienia to też dobry uczynek – w ten sposób pomaga się rodzinom, które nie mogą mieć własnych dzieci.

Oczywiście nie każdy nadaje się do tego żeby zostać dawcą. Przeszkody są tu zarówno natury fizjologicznej jak i …psychologicznej. Banki spermy nie przyjmą nasienia od osoby której motywacją jest jedynie chęć zarobku. Poza tym, zdarzają się przypadki w których mężczyzna po oddaniu nasienia oraz otrzymaniu informacji, że jego plemniki zostały wykorzystane do inseminacji zaczyna mieć objawy depresyjne związane z faktem iż de facto posiada dziecko, którego nigdy nie zobaczy. I choć takie przypadki zdarzają się rzadko, dawca spermy musi być świadomy możliwych konsekwencji oraz na tyle dojrzały by udźwignąć ciężar „ojcostwa”.

Każdy kandydat przed oddaniem nasienia przechodzi serię badań, które mają wykazać czy jego nasienie nadaje się do zapłodnienia, oraz szczegółowy wywiad który zostanie potem wykorzystany jako baza dla pary decydującej się na wybór dawcy. Lista pytań jest długa i nie każdy kandydat przechodzi ten odsiew. Zdarza się również, że dawcy rezygnują w trakcie badań, nie chcąc dzielić się z obcą osobą szczegółowymi i intymnymi informacjami na swój temat.
W sumie, na 10 potencjalnych dawców, tylko około 2 mężczyzn może zostać dawcami.

Zawsze jednak warto spróbować – można w ten sposób komuś pomóc (a jednocześnie zarobić).W tej samej branży jest też propozycja dla kobietoddawanie komórek jajowych.

źródło: gazetakrakowska