Kiedy ostatnio byłeś po podwyżkę?

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się pójść do szefa po podwyżkę czy czekasz aż szef sam zorientuje się, że powinien ci lepiej zapłacić? A może zamiast iść po podwyżkę po prostu zmieniasz pracę? Wiele osób unika rozmów z szefem o podwyżce – przez to tracą mnóstwo pieniędzy!

Badania przeprowadzone przez Wonga.com na brytyjskich pracownikach potwierdziły rzecz przerażającą – 2/3 pracowników NIGDY nie było u swojego szefa po podwyżkę!

Dlaczego boimy się prosić o podwyżkę? 56%  z tych pracowników, którzy nie byli po podwyżkę, nie zdecydowało się na ten krok,  gdyż sama myśl o tym wydarzeniu ich niepokoi.  44% uważa, że czułoby się niezręcznie. Z osób, które poszły po podwyżkę, aż 20% uważa, że było to najgorsze zawodowe doświadczenie (gorsze niż napięty dead line czy ogromne nadgodziny).

A czy pracownicy słusznie się boją? Okazuje się, że nie – 80% próśb o podwyżkę okazuje się skutecznych i w opinii pracowników wcale nie jest tak źle. Zaledwie 5% próśb o podwyżkę owocuje problemami zawodowymi (tak czy siak, 5% to wystarczająco dużo, by się nieco obawiać).  Pocieszająco jest to, że jeśli już pracownicy proszą o podwyżkę, co piąty dostaje więcej niż oczekiwał!
Zatem  – po podwyżki!